Salon Amanda

Specyfikacja filtra kasetowego

Jeśli chodzi o funkcjonowanie wielu urządzeń, które służą do wentylowania jak i klimatyzowania pomieszczeń czy poszczególnych obszarów, zdecydowanie należy przypisać dużą rolę filtrom, które możemy podzielić na filtry kasetowe, filtry kieszeniowe oraz takie jak filtry płaskie czy produkowane na indywidualne potrzeby producenta. Lecz teraz skupmy się jednak na filtrach kasetowych, które można podzielić na kilka rodzajów.

Rodzaje filtrów kasetowych

filtry kasetoweJeśli chodzi o zastosowanie można powiedzieć o tym, iż przykładów tych filtrów jest więcej niż jeden. Pierwszym z nich są filtry kasetowe, które wykorzystywane są w przypadku instalacji gazowych oraz instalacji, które mają za zadanie rozprowadzenie powietrza w kabinach do malowania natryskowego. Rozwiązanie to pozwala nam także na wykorzystanie filtrów w przypadku operacji suszenia w przemyśle motoryzacyjnym, farmaceutycznym, pożarniczym czy chemicznym. Filtry te stosowane są bardzo skutecznie w wyżej wymienionych okolicznościach, ponieważ stanowią one wysokiej jakości filtr, który pozwala nam na otrzymanie wysokiego stopnia czystości powietrza. Kolejnym przykładem jest filtr kasetowy panelowy fkf w przypadku tego filtra można powiedzieć, że jest wykorzystywany on jest z przypadku urządzeń, które służą głównie do oczyszczania powietrza z kurzu i innych cząsteczek stałych różnego typu. Kolejnym przykładem filtra kasetowego jest przykład fkp jest to jednorazowy mocny oraz bardzo ekonomiczny filtr powietrza, który głównie nadaje się do wszelkiego rodzaju instalacji ogrzewania, wentylacji oraz chłodzenia. Filtr ten stosowany jest często w przypadku zakładów gastronomicznych, w których sprawdza się naprawdę bardzo efektywnie.

Jeśli chodzi o filtry kasetowe zdecydowanie można powiedzieć, że przykładów takich filtrów jest więcej, lecz ze względu na ich uniwersalność oraz zastosowanie, te wyżej wymienione stanowią najczęściej wybierane rozwiązania jeśli chodzi o funkcjonowanie wielu zakładów przemysłowych oraz przedsiębiorstw biurowych.