Salon Amanda

Spray do odkażania powierzchni

Czyste ręce oraz powierzchnie użytkowe są gwarancją naszego bezpieczeństwa, ponieważ to na nich gromadzą się groźne bakterie i wirusy. Zagrożenie nie zawsze jest widoczne gołym okiem, dlatego trzeba mu przeciwdziałać na wielu płaszczyznach.

Przed czym nas chronią spray’e Velox?

velox spray 5lW dobie koronawirusa specjaliści i lekarze zalecają, aby zachować dystans, zasłaniać usta i nos maseczką oraz często dezynfekować dłonie. To powinien robić każdy z nas, ale pozostają jeszcze różne powierzchnie, na których z pewnością jest mnóstwo bakterii i wirusów. Takie miejsca trzeba systematycznie odkażać, aby nie były przyczyną rozszerzania zagrożenia. Duże znaczenie ma skuteczna dezynfekcja w miejscach publicznych, czyli na przykład w szpitalach, przychodniach, sklepach czy szkołach. W takich przypadkach można stosować Velox spray 5L, który już po kilkunastu sekundach skutecznie likwiduje grzyby, bakterie, wirusy czy prątki gruźlicy. Preparatem tym można dezynfekować powierzchnie medyczne takie jak: łóżka, fotele zabiegowe, aparaturę medyczną i operacyjną czy nawet sprzęt rehabilitacyjny. Nadaje się również do powierzchni pozamedycznych, na przykład do stosowania w gastronomi, fryzjerstwie czy  kosmetyce. Bardzo często znajduje zastosowanie na powierzchniach mających kontakt z żywnością, czyli na blatach czy stołach. W takiej sytuacji po spryskaniu i odczekaniu określonej ilości sekund, powierzchnię należy dokładnie przepłukać wodą pitną. W przypadku pozostałych powierzchni nie ma konieczności płukania.

Preparat do odkażania powierzchnie w spray’u jest zdecydowanie najwygodniejszą formą, tym bardziej że pozostawia się go do wyschnięcia. Jest on dokładnie przebadany i bezpieczny, ale przede wszystkim skuteczny. Ponadto nie pozostawia smug i zacieków.