Salon Amanda

Suplementy diety dla sportowców

 

Regularne treningi wymagają samozaparcia, chęci i przede wszystkim energii. Problemy i zmartwienia dnia codziennego mogą spowodować, że pomimo dużych chęci i potrzeb samo wejście na siłownię nie przyniesie efektu w postaci pełni sił i energii. Z tego względu warto skorzystać z odżywek przedtreningowych, które wzmocnią siłę, wytrwałość i dodadzą intensywności ćwiczeniom. 

Skład i właściwości przedtreningówek

najlepsze przedtreningówkiOdżywki przedtreningowe są suplementami diety, które wykazują złożone działanie w wielu aspektach. Podstawowe zadanie tych odżywek to wzmacnianie koncentracji osoby ćwiczącej, ale sprawdzają się też jako suplement, który ogranicza zmęczenie i dodaje energii podczas ćwiczeń. W niemal każdym produkcie podstawowym składnikiem jest aminokwas L-arginina, która odpowiada między innymi za wzrost tlenku azotu w organizmie. Tlenek azotu wzmacnia ukrwienie mięśni, co powoduje dostarczenie do nich znacznie większej ilości tlenu oraz substancji odżywczych – w efekcie odczuwalne mniejsze niż zazwyczaj zmęczenie mięśni i wyglądają na większe, bardziej wypełnione. Kolejny cenny składnik przedtreningówek to beta-alanina, która najbardziej ceniona jest za zmniejszanie dolegliwości po treningu, a więc zakwasów. Jej działanie polega na ograniczeniu produkcji kwasu mlekowego, który jest odpowiedzialny za znany ból mięśni. Najlepsze przedtreningówki będą zawierały oba te aminokwasy, a oprócz tego kofeinę, kreatynę, ale też cholinę i taurynę.

Suplementy nie sprawią, że tkanka mięśniowa samoistnie będzie wzrastać, ale znacząco pomogą nam przeprowadzać intensywne i skuteczne treningi. Stosowanie ich nie jest konieczne, aby rozwijać swoje ciało i budować mięśnie, jednak warto z nich skorzystać, jeśli chcemy być pewni osiągnięcia wyznaczonego celu.