Wśród płyt poliwęglanowych na szczególną uwagę zasługuje z pewnością poliwęglan komorowy. Właściwości poliwęglanu komorowego są bardzo zbliżone do właściwości płyt poliwęglanowych litych. Wynika to z faktu, że oba rodzaje płyt wykonywane są z tych samych materiałów czyli z żywic poliwęglanowych.
Sufity podwieszane wykonywane z płyt poliwęglanowych
Poliwęglan komorowy jest bardzo wytrzymały. Jest on w stanie wytrzymać nawet trudne warunku atmosferyczne. Poliwęglan komorowy jest odporny na deszcz, grad, śnieg, wysoką temperaturę, mróz. Płyty wykonane z poliwęglanu komorowego mają szereg różnych zastosowań. Najczęściej można jest spotkać w postaci przeróżnych zadaszeń. Stosowane są również do budowy świetlików dachowych. Płyty poliwęglanowe kupowane są bardzo często do budowy szklarni. Jako że poliwęglan przepuszcza światło słoneczne i jest bardziej wytrzymały niż szkło, to wydaje się on być idealnym materiałem do budowy szklarni. Taki tani poliwęglan komorowy 16mm stosowany jest również do budowy ścian działowych. Dzięki niemu można wybudować solidną ścianę działową, nie przeznaczając na nią ogromnych kwot pieniędzy. Ostatnio bardzo modne stały się sufity podwieszane, które budowane są właśnie z poliwęglanu komorowego. Aby stworzyć sufit podwieszany z płyt poliwęglanowych, można wykorzystać nie tylko różne kształty płyt, ale też wiele rozmiarów. Dzięki temu sufit podwieszany wygląda znacznie ciekawiej.
Oprócz tego na polskim rynku można zakupić płyty poliwęglanowe w różnych kolorach. Najtańsze i najbardziej popularne są płyty szare, przezroczyste oraz białe. Istnieją także płyty zielone, pomarańczowe, czerwone, żółte i znacznie więcej. Płyty poliwęglanowe są odporne na działanie różnych środków czystości, dlatego można je łatwo myć – dotyczy to przede wszystkim obudowy szklarni.