Salon Amanda

Termoizolacja pianką PUR

Mnóstwo osób popełnia takie błędy, że decyduje się na zainwestowanie w bardzo wydajny system grzewczy i jednocześnie nie przykłada wagi do ocieplania domu. W takim przypadku nawet najbardziej wydajne systemy grzewcze mogą zawodzić. Będą one podgrzewały powietrze w naszym budynku ale bez odpowiedniego ocieplenia będzie ono uciekało na zewnątrz. Warto więc oprócz ogrzewania pomyśleć również o ociepleniu. 

Nowe metody tworzenia termoizolacji 

ocieplanie pianką pur warszawaNie da się ukryć, że od dobrej termoizolacji zależy bardzo dużo. Dzięki niej możemy cieszyć się ciepłem, które jest zatrzymywane we wnętrzu pomieszczenia, w którym się znajdujemy. Sporo osób przykłada wagę do ocieplania elewacji czy nawet podłogi ale pomijają oni strop, który jest przecież w tym wypadku kluczowy. Do tworzenia termoizolacji obecnie stosuje się najróżniejsze materiały. Jednak do bardziej popularnych w ostatnich latach zdecydowanie zaliczyć możemy piankę poliuretanową określaną również w skrócie jako pianka PUR. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką PUR Warszawa jest jednym z miast, w którym obecnie funkcjonuje wiele firm oferujących usługi związane z nakładaniem takiej pianki. Przy użyciu tej pianki możemy skutecznie ocieplić różne elementy w naszym domu. Z powodzeniem poradzimy sobie zarówno z ocieplaniem powierzchni płaskich jak i tych pionowych. Pianka PUR jest nakładana przy użyciu agregatu więc wydobywa się ona z pistoletów pod bardzo dużym ciśnieniem. 

Z powodu dużego ciśnienia możliwe jest nakładanie pianki w wiele miejsc, które są dość trudno dostępne. Pianka może dotrzeć bez problemu do najróżniejszych zakamarków. Chwilę po nałożeniu zaczyna ona nieco pęcznieć i przybierać właściwą strukturę. Warto zaznaczyć, że obecnie jest kilka rodzajów pianki i niektóre z nich świetnie sprawdzą się nawet przy budynkach drewnianych.