Salon Amanda

Transport zwierząt na terenie UE

 

Każdy kto posiada zwierzaka domowego, wie że rozłąką na dłuższy czas dobrze nie służy. Dlatego niektórzy decydując się na przeprowadzkę za granicę również zabierają ze sobą zwierzaka. Jednak cały proces przeprowadzki wymaga pewnych działań. Dlatego warto pomyśleć o wszystkim za wczasu lub wynająć firmę zajmującą się przewożeniem zwierząt za granicę.

Jak przewieźć swoje zwierze na terenie UE?

transport zwierząt\Zwierzęta domowe w krajach UE być móc przewieźć z jednego państwa do drugie musi spełniać szereg formalności i szczepień. Wszystko to uzależnione jest tak naprawdę od miejsca docelowego, gdzie dany nasz pupil ma się znaleźć. W większości krajów UE każde zwierze domowe – pies, kot, fretka muszą mieć wszczepione mikroczip, na którym znajdują się wszelkie dane na temat właściciela i numer telefonu. Każde z tych zwierząt muszą również być zaszczepione przeciwko wściekliźnie oraz zaopatrzone w paszport. Paszport jest wydawany przez upoważnionego lekarza weterynarii od ręki. Przewożenie zwierzęcia może odbywać się na dwa sposoby – osobiście lub poprzez wynajęcie firmy. W przypadku przewożenia przy pomocy firmy zajmującej się transport zwierząt warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, czy firma posiada odpowiednie zezwolenia i pozwolenia w szczególności od upoważnionego lekarza weterynaryjnego na prowadzenie tego rodzaju działalności. Po drugie firma ta powinna posiadać odpowiednio przeszkolonego pracownika, który będzie wiedział jak powinno się przewozić dane zwierze. Ważne by w trakcie przewożenia zwierzęcia lub zwierząt robić co jakiś czas przerwy nie tylko na spacer ale również na uzupełnienie karmy czy też wody.

Ważne by wybierając się w podróż za granicę z naszym pupilem dopełnić wszelkich formalności. Jednak w przypadku gdy nie mamy na to czasu, warto takie zadanie zlecić firmie zajmującej się tego typu rzeczami. Warto dodać, że wybierając daną firmę warto wybrać taką, która posiada odpowiednie uprawnienia oraz posiada doświadczenie w tego typu rzeczach.