Salon Amanda

Trudne warunki oświetlenia

Oświetlenie hal przemysłowych, garażów, piwnic, ośrodków wypoczynkowych typu sauna, baseny, czy SPA jest znacznie trudniejsze niż ma to miejsce w domach. W miejscach użyteczności publicznej konieczne jest, by światło było obecne niemal cały czas. Ważne jest, by wybrane źródło światła było bezpieczne dla zdrowia jego użytkowników. Zastosowane rozwiązania muszą spełniać normy i posiadać certyfikaty unijne.

Oświetlanie pomieszczeń przy pomocy opraw hermetycznych

oprawy hermetyczne 24vOświetlenie ledowe jest obecnie najbardziej popularne. Nic w tym dziwnego, ponieważ ma wiele zalet. Oprawy hermetyczne 24V są przede wszystkim ekonomiczne. Służą użytkownikom przez wiele lat. Zgodnie z zapewnieniami producentów, powinny świecić nawet do 100 000 godzin. Dodatkowo emitują niewielkie ilości ciepła. Wszystko to dzięki temu, że powstają podczas tak zwanej czystej produkcji. Pobierają więc mało energii i mogą być poddawane recyclingowi. Brak zamontowanych szklanych i ruchomych elementów powoduje natomiast, że są mają jednocześnie imponującą odporność na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, oraz wstrząsy i zniszczenia, tak jak ma to miejsce w przypadku standardowych żarówek. Oprawy hermetyczne są bardzo często stosowane w trudnych warunkach. Chodzi tutaj o to, że skutecznie chronią źródło światła przed przedostawaniem się do niego czynników zewnętrznych. Mogą być bez problemu stosowane w halach produkcyjnych i usługowych, ponieważ są również odporne na pył i wilgoć.

Do oświetlenia przemysłowego najlepiej sprawdzą się oprawy hermetyczne. Doskonale pełnią tam swoją funkcję, dzięki wielu zaletom. Nie bez powodu są polecane w nawet największych halach przemysłowych. Nie ulegną szybko zniszczeniu i mają bardzo dużą żywotność. Trudno znaleźć wady, które mogłyby wpływać na słuszność ich zastosowania.