Salon Amanda

Usługa wybielania zębów u wrocławskiego dentysty

Regularne wizyty u dentysty pozwolą nam zachować dobry stan naszych zębów. Warto jednak zadbać nie tylko o to, żeby były zdrowe, ale i ładne. Są na to różne sposoby, jak na przykład poprawa zgryzu, usunięcie kamienia nazębnego czy uzyskanie bieli zębów.

Zęby wybielane różnymi metodami

Wybielanie zębów u dentysty z WrocławiaKażdy człowiek marzy o posiadaniu zdrowych i białych zębów. Niewielu jednak ludzi posiada zadowalający odcień bieli. Wybielanie zębów u dentysty z Wrocławia jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów wybieranych przez pacjentów. Dostępne są w zasadzie dwie metody – jedna przeprowadzana w gabinecie, druga w domu. Od nas zależy wybór, choć warto wiedzieć, że preparaty do użytku domowego mają mniejsze stężenie niż te używane przez stomatologa, więc i efekt może być nieco mniej spektakularny. Co do metody stosowanej w gabinecie, współcześnie jest to najczęściej nowoczesna lampa, która emituje specjalne światło, za pomocą którego żeby zostają praktycznie od razu wybielone, a i sam zabieg jest stosunkowo krótki. Często po zabiegu wymagana jest również specjalna dieta nazywana „białą dietą”, czyli unikania przez pewien czas napojów czy żywności, która może barwić zęby, jak na przykład kawa czy herbata. Metoda domowa wymaga nakładania specjalnych nakładek i stosowania żelu czy innego preparatu na okres zazwyczaj kilku godzin w ciągu dnia i trwa o wiele dłużej, bo nawet kilka tygodni. Oczywiście wybór metody zależy od decyzji pacjenta. Niezależnie jednak od decyzji efektem są białe zęby oraz piękny uśmiech.

Wybielanie naszych zębów powinno zawsze odbywać się po kontrolą stomatologa, niezależnie od tego czy stosujemy metodę domową czy decydujemy się na zabieg w gabinecie. W obu przypadkach należy również pilnie przestrzegać wszystkich zaleceń dentysty przed i po zabiegu.