Salon Amanda

Usuwanie grzybów ze ścian

 

Zagrzybione mieszkanie to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Często jest tak, że kupujemy jakąś nieruchomość a dopiero po kilku miesiącach okazuje się, że na ścianach był grzyb, który teraz dopiero zaczął się pojawiać. Początkowo grzyb można próbować zwalczać specjalnymi preparatami. Są to środki stworzone na bazie chloru. Jednak jeśli one nie pomogą to warto wezwać specjalistów. 

Efektywne techniki osuszania ścian

odgrzybianie budynkówŚciany budynku nie są aż tak wytrzymałe jak może się nam wydawać. Dość często słyszy się o tym, że ściany mają zdolność absorbowania bardzo dużych ilości wody. W takim przypadku może dojść do tego, że w ścianach stworzone zostanie idealne środowisko do rozwoju pleśni czy nawet grzybów. W takim wypadku należy szybko działać żeby nie doszło do powiększenia się problemu. W naszym kraju działa obecnie wiele firm dla których odgrzybianie budynków to zadanie, którym zajmują się oni na co dzień. Bardzo często stosowaną metodą jest iniekcja krystaliczna. Sposób ten polega na nawiercaniu w ścianach otworów o średnicy takiej by można było w otworze umieścić substancję higroskopijną. Najczęściej jest tak, że o takiego osuszania wykorzystuje się cement portlandzki wymieszany z krzemem. Taka mieszanina pozwala na łatwe przyciąganie cząsteczek wody, które są wiązane w charakterystyczne kryształki od których wzięła się nazwa omawianej tutaj metody.

Iniekcja krystaliczna jest bardzo skutecznym rozwiązaniem ale nie jest to jedyna możliwa opcja. Bardzo dobrze w osuszaniu sprawdzają się również takie metody jak osuszanie z użyciem specjalistycznych osuszaczy. W ciągu doby mogą one z powietrza wydobyć nawet kilkanaście litrów wody. W przypadku grzybów jest tak, że jeśli powietrze i ściany będą osuszone to grzyb nie będzie miał warunków do rozwoju i po prostu zniknie.