Salon Amanda

Usuwanie rozstępów w katowickiej klinice

Istnieje wiele problemów skórnych, których przyczyny mogą być różne. Do najczęściej zaliczanych jest na przykład zwiększanie masy ciała, różne zaburzenia czy przyczyny hormonalne. Dzięki medycynie estetycznej można takie problemy rozwiązać.

Sposoby leczenia przy problemach z rozstępami

leczenie rozstępów KatowiceTen problem pojawia się najczęściej u kobiet w czasie ciąży lub u osób, które uprawiają na przykład kulturystykę. Powstaje w wyniku rozciągania skóry, która jest osłabiona, a włókna ją tworzące często ulegają zerwaniu. Taki defekt na skórze nie wygląda ładnie i pojawia się u wielu ludzi, więc leczenie rozstępów Katowice jest częste. Najczęściej tego typu problemy pojawiają się brzuchu, pośladkach, a także na udach czy piersiach. Najważniejsza jest szybkość reakcji, czyli rozpoczęcie leczenia, kiedy pojawiają się pierwsze zmiany na skórze. Wtedy, dzięki podjęciu odpowiednich działań, można jeszcze odbudować włókna elastynowe i kolagenowe. To one tworzą skórę, więc szybka reakcja może spowodować, że zachowają właściwą budowę, a dzięki temu skóry pozostanie jędrna i gładka, a rozstępy nie rozwiną się. Kiedy jednak już ostatecznie pojawią się na skórze, wtedy jedynym wyjściem są różne zabiegi, które mają na celu ich redukcję czy zmniejszenie widoczności na skórze. Jest wiele różnych metod – od peelingów chemicznych, poprzez światłoterapię, aż do zabiegów laserowych. W zależności od metody ich działanie jest głębsze, ale wszystkie mają na celu pobudzenie komórek skóry do większej regeneracji, naprawy oraz zwiększonej produkcji włókien. 

Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej oraz nowoczesnym zabiegom lekarze są w stanie skutecznie poradzić sobie nawet z tak uciążliwymi problemami skórnymi jak pojawiające się rozstępy. Wybór odpowiedniej metody pomaga je wyleczyć lub je zredukować.