Salon Amanda

Użytkowanie wariografu w praktyce

 

W obecnych czasach poszukiwanie sprawcy zbrodni jest nieco prostsze niż kiedyś. Mamy różnego rodzaju specjalistyczne technologie, kamery i inne przyrządy, dzięki którym praca jest prostsza. Niegdyś jednak używano wariografu, aby odpytać podejrzanego i znaleźć wskazówki w ramach sprawy. Dzisiaj dalej są w użyciu, jednak innym.

Korzystanie z wariografu przy sprawach

wariograf skutecznośćStare wykrywacze kłamstw nie były aż tak skuteczne z uwagi na to, iż zawierały jedynie miernik ciśnienia, a osoba pytająca mogła obserwować i robić notatki. W obecnych czasach używa się wariograf skuteczność którego jest określana jako jako dobra. Oczywiście, najczęściej z tego urządzenia korzysta się w ramach spraw dotyczących zdrady czy mniejszych oszustw. Wariograf może dawać ciekawe wyniki obserwacji osoby odpytywanej, o ile osoba ta jest zdolna do okazywania emocji. Dlatego mierzy się tętno, oddech, potliwość, a także różne inne elementy, dzięki którym jesteśmy w stanie stwierdzić, iż odpytywany kłamie. W dalszym ciągu robi się notatki z własnych spostrzeżeń, jednak nagrywanie kamerą daje dodatkowe możliwości do zapoznania się z materiałem. Trzeba też zaznaczyć, iż detektor kłamstw to urządzenie proste, dzięki któremu możemy zadawać pytania, na które można udzielać jedynie odpowiedzi „tak” bądź „nie”. W związku z tym bardziej szczegółowe pytania mogą zepsuć cały przebieg badania osoby podejrzanej o dane przewinienie.

Korzystanie z wariografu może w niektórych sytuacjach pomoc nam na zidentyfikowanie reakcji osoby, która popełniła zbrodnie albo tego nie zrobiła. To dosyć prosty test, który wymaga odpowiadania na pytania, a przy tym pomiaru reakcji odpytywanego. Dzięki temu można zauważyć zachodzące zmiany w trakcie niekorzystnych pytań, o ile osoba zareaguje.

Więcej o zastosowaniu wariografu znaleźć można na: https://bez-klamstw.pl/