Salon Amanda

Wirnik kluczowym elementem opryskiwacza

Moje gospodarstwo rolne jest w rodzinie już od dziewięciu pokoleń. Dlatego też tym bardziej czuje potrzebę, aby o nie dbać na jak największym poziomie. Jest to przede wszystkim moje jedyne źródło dochodu oraz pasja. Oczywiście nie jest to praca łatwa, wymaga ona ciągłego rozeznania w temacie oraz ciężkiego wysiłku fizycznego praktycznie każdego dnia, a czasem i nocy. 

Skorzystanie z profesjonalnego opryskiwacza

nowy wirnik do opryskiwaczaDo branży jaką jest rolnictwo nowe rozwiązanie wchodzą praktycznie każdego dnia, dlatego ważne jest aby za nimi nadążać. Jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin są wszelkiego rodzaju opryski. Każdego roku powstają coraz to bardziej zaawansowane substancje chemiczne lub biologiczne, które mają na celu stymulować rozwój roślin oraz zabezpieczać je przed infekcjami oraz szkodnikami. Opryskiwacz jest więc jedną z najważniejszych maszyn w całym gospodarstwie, jednak musi być on właściwie przygotowany do pracy. Jednym z jego kluczowych elementów jest wirnik. Należy go dopasować do mocy samego opryskiwacza oraz rodzaju wykorzystywanego oprysku. Nim większa jest jego gęstość, tym będzie wymagane śmigło o większej mocy, aby uzyskać taki sam efekt jak przy rzadszym rozwiązaniu. Nowy wirnik do opryskiwacza musiałem zakupić po przerzucenie się na nowocześniejszy oprysk. Starszy i tak był poza tym już zardzewiały, a potrzebowałem czegoś o większej mocy. Nowy wirnik umożliwiał mi stosowanie oprysku na większą odległość i przede wszystkim w sposób bardziej dynamiczny i dokładny. 

Zastosowanie nowej części znacznie usprawniło moją pracę na polu, aż sam się zdziwiłem jak zdumiewający był efekt. Wirnik o większej mocy pozwala na skuteczniejsze rozprowadzanie oprysku, dzięki czemu możliwa jest szybsza jazda w mniejszym promieniu. Większy zasięg opryskiwacza pozwala więc wiele zaoszczędzić.