Salon Amanda

Witaminy z grupy B

Niedobór witamin może przyczynić się do wielu poważnych chorób. O tym powinni wiedzieć wszyscy nie tylko sportowcy i osoby, które o siebie dbają. O tym tak że dowiadują się już dzieci w szkole podstawowej na lekcjach przyrody lub biologii. Zatem nic dziwnego, że większość z nas dba o siebie i zażywaj witaminy szczególnie w okresie jesiennym.

Najlepsze witaminy z grupy B

folianyO tym, że trzeba zażywać różnego rodzaju witaminy wiedzą wszyscy. Kobiety w ciąży dbają o siebie i zażywają od pierwszych dni ciąży kwas foliowy. Wiedzą one, że kwas foliowy pozytywnie wpływ na ich ciążę oraz rozwój jeszcze nienarodzonego dziecka. Natomiast foliany są także bardzo ważne jeśli chodzi o budowę i tworzenie struktury DNA. Jeśli nie zapewnimy naszemu organizmowi odpowiedniej dawki folianów możemy nabawić się wielu chorób np. choroby serca oraz udaru mózgu. Ponadto także w pływają na rozwój płodu i jego niedobór powoduje wady cewy nerwowej. Oczywiście niedobór może także prowadzić do wielu nowotworów. Te witaminy możemy spożywać wraz z pożywieniem lub po prostu jako suplementacją dostępna w każdej aptece. Cena za takie witaminy wcale nie jest wysoka bo jest to koszt zaledwie kilkunastu złotych, a zażywając je mamy pewność, że dostarczamy niezbędnych witamin naszemu organizmowi.

Wszyscy musimy dbać o swój prawidłowy rozwój, a przede wszystkim prawidłowy rozwój naszego jeszcze nienarodzonego dziecka. Większość witamin z grupy B można przyjmować w postaci suplementacji czyli tabletek dostępnych w sklepach typu apteki. Należy pamiętać że niedobór jakichkolwiek witamin prowadzi do bardzo wielu chorób, a tego oczywiście wszyscy chcemy uniknąć. Odpowiednie pożywienie czyli dużo warzyw i owoców także sprzyja gromadzeniu różnych witamin dlatego takiego pożywienia należy jeść dużo.