Salon Amanda

Własnoręcznie robione pudełka

Będąc małą dziewczynką uwielbiałam rysować i kolorować. Z roku na rok ta pasja ewoluowała i przekształciła się w miłość do malarstwa. Przez kilka lat intensywnie oddawałam się temu zajęciu, aż do momentu, kiedy to pochłonęło mnie życie codzienne. Zapomniana pasja odżyła na nowo, tym razem w zupełnie innej niż malarstwo formie.

Ozdobne pudełka z drewnianych patyczków

pudełka drewniane ozdobneNiedawno na nowo odkryłam swoje artystyczne powołanie. Na jakiś czas bowiem odłożyłam na bok swoją pasję, którą było malarstwo. Kilka tygodni temu przez przypadek odkryłam, że mogę mogę w prosty sposób wykonać pudełka drewniane ozdobne tylko i wyłącznie przy użyciu drewnianych patyczków po lodach. Wystarczy do tego klej do drewna, trochę umiejętności manualnych oraz zmysł artystyczny przy ozdabianiu ukończonego pudełeczka. Po wykonaniu kilku takich pudełeczek na próbę  pokazałam je moim znajomi. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że chcieliby również takie oryginalne pojemniki mieć u siebie w domu. I tak zaczął rozwijać się mini biznes, oparty o sprzedaż pudełeczek drewnianych. Myślę, że z czasem pokuszę się o tworzenie bardziej zaawansowanych, większych pudełek i ozdabianiu ich metodą decoupage. Zauważyłam bowiem, że takie własnoręcznie wykonane przedmioty są bardzo pożądane na rynku. Dużo osób kupuje je głównie pod kątem prezentu dla bliskich. Są też oczywiście miłośnicy takich pudełek, które biorą je dla siebie. Sama mam ich trochę i bardzo dobrze sprawdzają się w przechowywaniu biżuterii, kosmetyków i tak dalej.

Nie sądziłam, że wracając do pasji, jaką są dla mnie wszelkiego rodzaju prace plastyczne, zdobędę też nowe możliwości finansowe. Nauczyłam się niedawno, w jak prosty sposób można własnoręcznie wykonać pudełka z drewnianych patyczków po lodach. Takie ozdobione pudełeczka bardzo spodobały się moim znajomym.