Salon Amanda

Wtryskiwacze w pompach dozujących z napędem silnikowym

Mechanika pompy może się różnić. Linia dozująca to dość sztywna rura z PVC lub PE lub wzmocniony wąż. Czasami w zastosowaniach związanych z parą, gorącą wodą lub super wysokociśnieniowym. Może to oznaczać różne spadki ciśnienia, zawory upustowe, zawory odpowietrzające. gdy pompa dozująca popycha pewną ilość produktu do linii.

Istnieje całe bogactwo typów pomp dozujących

pompy dozujące z napędem silnikowymCiecz może pokonać ciśnienie w przewodzie doprowadzającym i pozwolić produktowi wypłynąć do strumienia.Po zwolnieniu ujęcia produktu lub zatrzymaniu pompy, zawór jednodrożny zatrzymuje ciecz w przewodzie doprowadzającym od rurociągu dozującego i powodując uszkodzenie pompy. Wtryskiwacz ma również dzióbek, dzięki czemu produkt jest dostarczany raczej do środka strumienia niż do ścianki bocznej. Z biegiem czasu niektóre produkty, w szczególności kwasy i utleniacze, takie jak chlor lub nadtlenek, mogą powodować korozję ścian. W punkcie, w którym produkt jest wstrzykiwany, znajduje się ujście wstryskiwacza. Jest to zawór jednokierunkowy, więc gdy pompy dozujące z napędem silnikowym popychają pewną ilość produktu do linii, może on pokonać ciśnienie w przewodzie doprowadzającym i pozwolić produktowi wypłynąć do strumienia. Po zwolnieniu ujęcia produktu lub zatrzymaniu pompy, zawór jednodrożny zatrzymuje ciecz w przewodzie doprowadzającym od rurociągu dozującego i powodując uszkodzenie pompy. Wtryskiwacz ma również dziobek, dzięki czemu produkt jest dostarczany do środka strumienia niż do ścianki bocznej.

Z biegiem czasu niektóre produkty, w szczególności kwasy i utleniacze, takie jak chlor lub nadtlenek, mogą powodować korozję ścian rury, jeśli zostaną uwolnione tuż przy krawędzi strumienia. Zwolnienie produktu do środka strumienia tworzy również wir, który pozwala produktowi odpowiednio się mieszać.