Salon Amanda

Wybieramy pościel do wózka

Wybór odpowiedniej pościeli do wózka dziecięcego jest o tyle ważny, że chroni nasza pociechę przed chłodem podczas codziennych spacerów w okresie jesieni i zimy, natomiast wiosną i latem cienka, delikatna pościel stanowi dodatkową ochronę przed owadami i promieniami słonecznymi. Aby wybrać odpowiedni model, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami przed dokonaniem zakupu.

Jaką pościel do wózka wybrać?

pościel do wózka minkyWybierając pościel dla dziecka, warto zwrócić uwagę na detale. Unikać należy guzików, które mogą stanowić zagrożenie dla malucha. Pościel zapinana na suwak to również niezbyt dobra decyzja, gdyż kontakt takiego zapięcia z delikatną skórą dziecka może wywołać podrażnienia i drobne otarcia naskórka, a tego przecież wolelibyśmy uniknąć. Jednak najważniejszą kwestią, o której musimy decydować jest wybór właściwego materiału. Najlepiej sprawdza się bawełna, która jest delikatna dla skóry malucha i doskonale sprawdza się o każdej porze roku. Bardzo popularna jest ostatnio wśród mam pościel do wózka minky, wykonana właśnie ze stuprocentowej bawełny. Docenimy ją zwłaszcza zimą, gdyż jej grubość i miękkość doskonale ogrzeją dziecko podczas spaceru. Latem również można ją wykorzystać, stosując ją jako bardzo wygodny i delikatny podkład do wózka. Różnorodność wzorów i kolorów do wyboru gwarantuje, że każdy rodzic wybierze wariant dopasowany do wyglądu wózka czy tez po prostu do swojego gustu. Chmurki, kropeczki, gwiazdki to tylko mała część dostępnych wzorów.

Spacery z dzieckiem powinny stanowić nieodłączny element każdego dnia z życia rodzica. Świeże powietrze doskonale wpływa na zdrowie dziecka i samopoczucie opiekuna. Aby było to możliwe w każdych warunkach pogodowych i o każdej porze roku, warto zainwestować w odpowiednie wyposażenie wózka, a przede wszystkim w pościel do tego celu.