Salon Amanda

Wyrobienie prawa jazdy a2 w Krakowie

Wiele osób z nas ma jakieś prawo jazdy. Po drodze możemy poruszać się różnymi pojazdami. Takimi, które mają cztery koła, czyli samochodami oraz takie które zostawiają jeden ślad, czyli wszelkie motocykle, skutery, motorowery itp. Ja ostatnio zdecydowałam się wyrobić sobie prawo jazdy w kategorii a2. Znalazłam już szkołę jazdy, gdzie doskonale opanuje techniki jazdy na motocyklu.

Prawo jazdy na motocykl

prawo jazdy a2 krakówJak do tej pory nie mam żadnego prawa jazdy. Z prostych względów. Mam dopiero osiemnaście lat i nie posiadam samochodu na własność. W domu mamy tylko jeden samochód, który jest użytkowany przez moich rodziców. Stwierdziłam, że trochę szkoda mi pieniędzy na zrobienie prawa jazdy na samochód, jak będę bardzo rzadko potem nim jeździć. Dlatego wpadłam na pomysł, by zrobić sobie inne prawo jazdy, po postu na inną kategorię pojazdu. Mam tu na myśli motocykle. Rozmawiałam już z rodzicami i oni poparli mój pomysł. nawet w części sfinansują mi zakup motocykla. Ja mam też trochę odłożonych z kieszonkowego, wiec starczy i na zakup motocykla oraz wyrobienie prawa jazdy. Tutaj jest to kategoria a2. Prawo jazdy a2 kraków wrabiane jest podobnie jak w przypadku prawa jazdy na samochód. Chodzi bardziej mi o organizację kursu. Też trzeba chodzić na wykłady, zdać teoretyczny egzamin, wyjeździć określoną ilość godzin na motocyklu oraz potem przystąpić do egzaminu. Ta kategoria a2 jest przeznaczona do takich lekkich motocykli, których prędkość jazdy wynosi do 35 kw w stosunku do jego masy, która wynosi 0,2 kw/kg. Prawo jazdy na taki motocykl mogą robić już osoby które mają ukończone 18 lat. Zaczynać kurs na prawo jazdy można rozpocząć najwcześniej trzy miesiące przed ukończenie 18 lat. Ja mam już dawno skończone 18 lat jakie pół roku temu, więc mogę spokojnie przystąpić do kursu.

Zdecydowałam się pójść na kurs prawa jazdy, ale nie na samochód tylko na motocykl taki lekki. Tutaj jest potrzebna kategoria a2. Przejście przez kurs prawa jazdy jest podobny jak w przypadku kursu na samochód. Ale zamiast samochodem jeździ się motocyklem. Jak na razie takie prawo jazdy mi wystarczy. Później wyrobie sobie na samochód.