Salon Amanda

Wytrzymały kask przemysłowy

Kaski ochronne były jednym z tych elementów stroju roboczego, którego skuteczności nikt nie zaprzeczał. Były one przeznaczone do ochrony głowy przed wszelkimi urazami na stanowisku pracy, i zazwyczaj były dość skuteczne, nieraz chroniąc pracownika przed wypadkiem który mógłby narazić jego zdrowie czy życie.

Kaski ochronne na stanowisko pracy

przemysłowy kask ochronny bhpNawet najprostszy kask mógł takiemu wypadkowi zapobiec, choć w trakcie pracy przekonaliśmy się, iż tanie i łatwo dostępne kaski mogą być używane do zadań dość ogólnych, gdyż zazwyczaj były dość przeciętne pod względem wytrzymałości. Takie kaski były zazwyczaj jednorazowe, ulegając uszkodzeniu przy pierwszym poważniejszym wypadku. Nowoczesny przemysłowy kask ochronny bhp, za to, mógł służyć znacznie dłużej, i był o wiele bardziej odporny, niż zwykłe odmiany z cienkiego plastiku. Nowsze modele kasków były zazwyczaj wykonane z grubego tworzywa sztucznego które dość dobrze pochłaniało uderzenia, co w połączeniu z dopasowanym fasunkiem chroniło pracownika przed nawet najgroźniejszymi urazami, a jednocześnie nie rozpadało się pod wpływem takowych uderzeń. Sam fasunek był regulowany w bardzo dużym stopniu, pozwalając na dopasowanie kasku do każdego obwodu głowy w taki sposób, by był on nie tylko wygodny, ale również nie spadał z głowy podczas wykonywania pracy. W tym ostatnim pomagały również paski regulujące, zapinane pod brodą, jak również część fasunku z tyłu głowy.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, kask zapewniał o wiele większą ochronę, nie mając tendencji do spadania z głowy podczas ruchu, czy pod wpływem silnego uderzenia. Niejednokrotnie, dobrze dopasowany, wytrzymały kask uchronił pracownika przed nieprzewidzianym wypadkiem, który mógłby skończyć się poważnymi obrażeniami i trwałą utratą zdrowia.