Salon Amanda

Zabudowane meble do eksponowania towarów w sklepie

Najważniejszym elementem wyposażania sklepu jest wybór odpowiednich mebli. Jeśli zajmujemy się właśnie kupnem regałów, musimy zawsze dokładnie sprawdzić ich wymiary. Nie dotyczy to oczywiście mebli sklepowych, które są tworzone na wymiar, na indywidualnie zamówienie klienta.

Meble do sklepu charakteryzujące się dużą nośnością

regały i meble sklepoweW wyborze regałów sklepowych warto kierować się też rozstawem półek i ich szerokością. Półki w regale nie mogą być położone zbyt blisko siebie, jeśli mają się na nich znajdować wysokie elementy np. butelki z alkoholem. Dlatego przed wyborem mebli trzeba wiedzieć, jakie produkty znajdą się na półkach. Tylko wtedy możliwy jest wybór dobrych mebli. Istotna jest także nośność półek. Nośność oznacza maksymalną masę produktów, które znajdą się na półce. Jeśli przekroczy się nośność, może dojść do zniszczenia, złamania, oderwania półki sklepowej. Wszystkie regały i meble sklepowe powinny mieć solidną konstrukcję. Tylko wtedy będą one praktyczne. Jeśli towar na półkach nie będzie równomiernie rozłożony lub będzie bardzo ciężki, to wtedy warto dodatkowo wzmocnić takie meble, przytwierdzając je do ściany. W ten sposób na pewno zwiększymy nośność mebli. Droższym rozwiązaniem jest wybór mebli sklepowych wykonanych w całości ze sklejki. Oczywiście jeszcze droższe są meble z drewna naturalnego. Okazuje się, że warto wybierać zabudowane regały i półki. Są one na pewno przyjemniejsze dla oka, a w sklepie będzie znacznie przytulniej.

Poza tym zabudowane meble sklepowe sprawdzają się lepiej, jeśli chodzi o eksponowanie towaru – zwłaszcza towarów drogich. Meble sklepowe drewniane są na pewno trwalsze niż meble wykonane w systemie stelażowym. Niektórzy właściciele zastanawiają się też nad opcją zakupu mebli używanych. Jeśli są to meble w dobrym stanie, warto skorzystać z takiej oferty.