Salon Amanda

Zaburzenia psychoseksualne i uzależnienia

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że do zaburzeń psychicznych należą również zaburzenia psychoseksualne. Najczęściej dotyczą one dysfunkcji związanych ze zmianami organicznymi lub chorobami somatycznymi. To tej grupy zaburzeń psychoseksualnych zalicza się np. przedwczesny wytrysk, awersję seksualną, brak potrzeb seksualnych albo dyspareunię organiczną.

Stosowanie terapii indywidualnych i grupowych

centrum psychoterapii wrocławTo ostatnie zaburzenie polega na odczuwaniu bólu w czasie stosunku seksualnego. Innym rodzajem zaburzeń psychoseksualnych są zaburzenia identyfikacji płciowej. W tej grupie znaleźć można takie zaburzenia jak fetyszyzm albo ekshibicjonizm. To do tej grupy należą też poważniejsze zaburzenia takie jak pedofilia albo zaburzenia preferencji seksualnych (nekrofilia, zoofilia). Istnieją psychiatrzy i psychologowie, którzy zajmują się pomocą osobom cierpiących na zaburzenia psychoseksualne. W centrum psychoterapii wrocław na pewno można spotkać takich specjalistów. Do centrum trafiają również osoby, które cierpią na zaburzenia psychiczne związane ze stosowaniem substancji psychoaktywnych. Chodzi tutaj przede wszystkim o narkotyki oraz leki. Podczas zażywania takich substancji może dochodzić do pojawiania się specyficznych zaburzeń psychicznych. Co więcej, mogą być one przyczyną występowania zaburzeń psychicznych w przyszłości. Znane są np. zaburzenia, które wynikają z długotrwałego i nadmiernego spożywania alkoholu.

Wystarczy wyróżnić tutaj paranoję alkoholową albo zespół Otella. Pojawić może się też zespół amnestyczny Korsakowa. Centra psychoterapii pomagają osobom z różnymi uzależnieniami, prowadząc dla nich terapie indywidualne oraz grupowe. Takie osoby mogą liczyć na ciągłe wsparcie specjalistów i innych osób, które w tym samym czasie przechodzą terapię. Na pewno warto korzystać z takiej pomocy.