Salon Amanda

Zalety karboksyterapii w Łodzi

Rozwój medycyny estetycznej i kosmetologii jest bardzo postępowy. My otrzymujemy zaś coraz to nowe rozwiązania pozwalające nam zapobiegać wszelkim kompleksom naszego ciała oraz przede wszystkim twarzy. Dzięki nowym rozwiązaniom nie musimy wstydzić się pokazać bez makijażu.

Jakie są efekty zabiegów z karboksyterpią?

karboksyterapia łódźDo niedawna, najpopularniejszymi zabiegami, najczęściej wybieranymi przez kobiety był botoks oraz mezoterapia. Do czasu, aż została również w naszym kraju zapoczątkowana karboksyterapia łódź posiada wiele profesjonalnych gabinetów, w których taki zabieg można wykonać. Polega on na działaniu na skórę dwutlenkiem węgla. Wprowadzany on jest pod skórę, jako gaz, rozchodzi się w tkankach powodując, że naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu. Naczynia są odżywiane, regenerują się oraz dotleniają. Karboksyterapia jest stosowana z powodzeniem jako zabieg odchudzający, ponieważ najwrażliwszymi komórkami na działanie dwutlenku węgla są właśnie komórki tłuszczowe. Ulegają one lipolizie czyli rozpadowi. Co ważne, zabieg można stosować zarówno na skórę twarzy, jak i wszelkie inne części ciała, jak na przykład brzuch oraz uda. Sam zabieg nie jest bolesny mimo tego, że dwutlenek węgla wprowadzany jest pod skórę za pomocą cieniutkiej igły. Jednak podczas jego trwania można mieć uczucie rozpierania pod skórą, czego powodem jest rozchodzenie się pod nią gazu. Zabieg jest z powodzeniem stosowany na każdy problem skórny, począwszy od blizn, trądziku oraz cienie pod oczami czy nawet cellulit.

Jeśli chcemy wyglądać pięknie, nie musimy wydawać pieniędzy na drogie kosmetyki- wystarczy jeden zabieg, który sprawi, że osiągniemy zadziwiające efekty. Przecież o to chodzi, aby zaoszczędzić zarówno nasz czas jak i pieniądze a być piękną i zadbaną.