Salon Amanda

Zastosowanie biobójczego stabilizowanego podchlorynu sodu

 

Korzystanie zarówno z wody pitnej, jak i użytkowanej przez nas do innych celów, powinno być bezpieczne i niezagrażające zdrowiu. Aby cieszyć się nietoksyczną wodą, należy zadbać o jej skuteczne oczyszczenie. Należy zastanowić się, jakie metody i środki będą najlepsze, by uzyskać dobrą wodę?

Efektywne uzdatnianie wody z użyciem podchlorynu sodu

biobójczy stabilizowany podchloryn soduSposobów uzdatniania wody, by spełniała normy wody pitnej czy użytkowej, jest wiele – od profesjonalnych, chlorowanych tabletek, po użycie specjalistycznych środków chemicznych. Substancją, która pozwala uzyskać oraz w dalszej perspektywie utrzymać zadowalający stan wody, jest biobójczy stabilizowany podchloryn sodu. Środek ten, dzięki intensywnemu działaniu utleniającemu, przyczynia się do skutecznego odkażenia wody i unicestwienia bytujących w niej i szkodliwych grzybów i bakterii. Jest to niezwykle istotne w sytuacji, gdy ujęcie wody pitnej musi zostać uzdatnione w sposób efektywny i szybki – na przykład, gdy znajdujemy się w krajach tropikalnych lub w sytuacji przebywania w warunkach, w których trudno o kompleksowe zachowanie zasad higieny (jak przymusowe przebywanie w dużym skupisku ludzkich w przypadku klęki żywiołowej). Podchloryn sodu, stosowany w środkach uzdatniających wodę, to substancja z powodzeniem neutralizująca szkodliwe mikroorganizmy zarówno na małą (prywatną), jak i większą (publiczną) skalę. Stabilizowany podchloryn sodu jest substancją bezpieczną i atestowaną.

Ze względu na realne ryzyko zagrożenia zdrowia, jakie niesie ze sobą zaniechanie bądź zaniedbanie czynności, prowadzących do uzdatnienia wody, kwestia skutecznego jej oczyszczenia jest niewątpliwie priorytetem.  Systematyczne i skuteczne oczyszczanie wody to klucz do profilaktyki przeciwepidemiologicznej.