Salon Amanda

Zastosowanie kauczuku do produkcji smoczków

Smoczki dla niemowląt są jednymi z najczęściej wykorzystywanych akcesoriów dziecięcych. Rodzice poszukują obecnie jak najtrwalszych oraz w pełni bezpiecznych produktów tego typu. Z tego powodu sięgają po takie, które wykonano z naturalnych materiałów. Stąd duże zainteresowanie kauczukiem, który stanowi jeden z najpowszechniej wykorzystywanych do produkcji smoczków składników.

Bezpieczeństwo smoczków z kauczuku

smoczki kauczukoweObecne normy bezpieczeństwa dotyczące akcesoriów dziecięcych są bardzo restrykcyjne. Rodzice szukają jednak produktów, które dodatkowo spełniają ich wyśrubowane wymagania. Stąd też duża popularność, jaką cieszą się smoczki kauczukowe. Ten naturalny materiał pozyskiwany jest z drzew hevea. Charakteryzuje go bardzo duża wytrzymałość. Jest on również w pełni bezpieczny dla najmłodszych. Jego kontakt ze skórą nie wywołuje podrażnień i alergii. Kauczuk dzięki trwałości bardzo dobrze sprawdza się też w trakcie ząbkowania. Producenci dbają przy tym o to, żeby każdy z tego rodzaju smoczków miał odpowiedni kształt. Zbliżenie go do tego, jaki ma brodawka pozwala na uniknięcie wad zgryzu w przyszłości, a także poprawia komfort korzystania z niego przez niemowlę. Ważne jest również, aby zadbać o odpowiednią tarczę, na której jest osadzony. Powinna być profilowana i zapewniać swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu uniknie się odgnieceń i poparzeń na twarzy dziecka.

Obecnie produkowane akcesoria dla dzieci muszą spełniać normy bezpieczeństwa. Wśród tych, które im podlegają, można znaleźć dużą kategorię smoczków wykonanych z kauczuku. Jest to w pełni naturalny oraz bezpieczny materiał o odpowiedniej sprężystości. Dzięki ukształtowaniu go we właściwy sposób zapewnia najmłodszym komfort i nie powoduje wad zgryzu. Ważne jest przy tym, aby wybierać tylko certyfikowane produkty.