Salon Amanda

Zegar ścienny nie musi być analogowy

Tradycyjnie zegar ścienny większości z nas kojarzy się z zegarem analogowym, który charakteryzuje się wskazówkami i koniecznością odczytania godziny z plątaniny cyfr, kresek i wskazówek właśnie. Wielu z nas, bazując na tradycji, nie jest w stanie wyobrazić sobie możliwości powieszenia na ścianie zegara cyfrowego, który w prosty sposób wskazuje dokładną godzinę.

Cechy ściennego zegara cyfrowego

nowoczesny zegar ścienny cyfrowyA jednak zastosowanie zegara cyfrowego w naszym domu może mieć dla nas wymierne korzyści. Nowoczesny zegar ścienny cyfrowy pozwoli nam bowiem na określenie godziny w sposób precyzyjnie dokładny w każdym momencie dnia i nocy. W jego przypadku nie jest nam potrzebna dłuższa analiza związana z tym, czy wskazówka mówiąca nam o minutach znajduje się bliżej jednej, czy też drugiej kreski. Podanie konkretnej godziny z dokładnością co do minuty, a często nawet co do sekundy, może nam ułatwić podjęcie, np. decyzji o wyjściu z domu na wcześniejszy autobus. Dodatkowo zegary te są nie tylko nastawione na użyteczność. Producenci zajmujący się ich projektowaniem i wytwarzaniem dokładają wszelkich starań, by zegary cyfrowe były nie tylko praktyczne, ale również charakteryzowały się ciekawą estetyką, która pozwoli na ich wykorzystanie w większej liczbie naszych domowych wnętrz. Zegar cyfrowy ścienny na pewno sprawdzi się w naszej domowej przestrzeni także w kuchni, gdzie podczas gotowania ważne jest odliczanie konkretnego czasu.

Do tej pory zegary cyfrowe na ścianach widywaliśmy przede wszystkim w przestrzeniach publicznych, które w swojej charakterystyce mają wpisany czas jako istotną cechę. Mowa więc o przestrzeniach różnego rodzaju dworców, lotnisk i innych miejsc, gdzie ważna jest aktualna godzina i to, ile minut pozostało nam do naszej godziny „zero. Obecnie zegary te widać coraz częściej w naszych domach.